vajaV četrtek, 25. oktobra 2012 bomo imeli vajo Zapustitev šolske zgradbe (evakuacije). Z vajo želimo naučiti dijake in zaposlene, kako je treba opraviti zapustitev šolske zgradbe, preizkusiti organizacijsko in tehnično pripravljenost za varno zapustitev zgradbe ob morebitnih izrednih razmerah in ugotoviti, kaj je treba izboljšati, da bi bila morebitna evakuacija čim bolj varna in učinkovita.

Zelo pomembno je, da vajo izvedemo previdno in umirjeno, saj je najpomembnejše, da ne pride do poškodb.

Kako bo vaja potekala, si preberite spodaj.

Ob dogovorjenem času bomo po razglasni postaji objavili obvestilo o začetku vaje. V tem obvestilu bomo predstavili namen vaje in podali navodila o poteku vaje. Učitelje in dijake bomo pozvali naj previdno, umirjeno in urejeno zapuščajo učilnice in se napotijo proti stopniščem oz. prosti ostalim izhodom.

Vsi, ki bodon zapustili šolsko zgradbo, se bodo zbrali na šolskem športnem igrišču oz. na določenem prostoru. Tam bodo učitelji preverili prisotnost dijakov, s katerimi so bili v učilnicah ob začetku vaje. Po končani vaji se bodo vsi zbrani vrnili v učilnice.

Zgradbo najprej zapustijo dijaki in učitelji iz učilnic, ki so bliže izhodom.

Več o vaji je v priponki.